• Szkolny Klub Wolontariatu "Bądźmy razem"

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji :)

rezentacja_2.pdf

Wolontariusze SKW „Bądźmy razem” w Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Po długiej przerwie,  w piątek 11 czerwca, wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami  i uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej w Myśliborzu mogli odwiedzić podopiecznych Hospicjum w Gorzowie Wlkp. Ta wieloletnia współpraca daje wiele radości mieszkańcom Hospicjum, wzbudza refleksje wśród młodych ludzi oraz pozwala na wspólne miłe spędzenie czasu. Takie wizyty zawsze są wzruszające i pouczające. Okazuje się, że drobnym upominkiem, chwilą rozmowy, drobnym gestem można sprawić tym chorym ludziom radość. Występ muzyczny zawsze wywołuje głośne, szczere reakcje. A otrzymane brawa, bisy, uśmiechy sprawiają, że dzień staje się wartościowszy. Wiadomo, że radość i śmiech są w takiej sytuacji najlepszym lekarstwem. Ci wolontariusze i uczniowie PSM to naprawdę wrażliwi, pełni empatii młodzi ludzie.

Dziękujemy im za to co robią z zaangażowaniem i wrażliwością, a ich rodzicom za wsparcie, dzięki któremu dzieci przygotowały pyszny, słodki poczęstunek.
        W trakcie spotkania przekazano również na ręce pana dyrektora pracę jednego z naszych uczniów przedstawiającą płynący jacht Leonida Teligi.

Opiekunowie SKW „Bądźmy razem”

K. Rychter-Jankowska, M. Górka, E. Cieślińska