Aktualności

          • Dzień Rodziny :)


          •  

             

            Dzień Rodziny w klasach I c i I d 😍

            To był wyjątkowy czas spędzony w gronie dzieci, rodziców i rodzeństwa. Uczniowie zaprezentowali piosenkę i wiersz, a następnie wręczyli swoim bliskim własnoręcznie wykonane medale. Na uczestników czekało wiele atrakcji: warsztaty malowania misek, rodzinne zdjęcia w pamiątkowej ramce, popcorn, wata cukrowa oraz kiełbaski z grilla. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzone chwile, pełne uśmiechu, radości i rodzinnego ciepła! ❤️

          • Dzień Rodziny :)


          •  

             

             

            Dzień Rodziny w klasie 1A ❤️👨‍👩‍👧‍👦

            To był wyjątkowy dzień spędzony w gronie najbliższych. 🌞 Spotkanie rozpoczęła krótka część artystyczna przygotowana przez dzieci 🎭🎶 oraz wręczenie upominków 🎁💐. Nie zabrakło wspólnego ogniska 🔥, pysznej pizzy 🍕 i lodów 🍦, które umiliły czas wszystkim uczestnikom.
            Największą atrakcją był rejs łodzią 🚤 oraz wspólne zabawy 🤸‍♀️⚽🎈. Piękna pogoda ☀️, mnóstwo atrakcji i radosna atmosfera sprawiły, że był to cudownie spędzony czas pełen uśmiechu 😊 i rodzinnego ciepła ❤️.

          • Konkurs :)


          •  

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            Mamy wyniki konkursu „Szkolny Mistrz Rachunku”! 🏆

            Z przyjemnością ogłaszamy mistrzów w poszczególnych poziomach klas:

            🔹 Klasa 4 – Szymon Florczuk (4b)
            🔹 Klasa 5 – Alan Anysz (5b)
            🔹 Klasa 6 – Mikołaj Jankowski (6a)
            🔹 Klasa 7 – Dorota Homel (7b)
            🔹 Klasa 8 – Zuzanna Szokaluk (8b)

            Wszyscy laureaci otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów! 👏🎉📚

          • Konkurs :)


          •  

             

             

            🎉 Wyniki konkursu „Dzień Przyjaciela” 🎉

             

            Z ogromną przyjemnością ogłaszamy laureatów konkursu „Dzień Przyjaciela”!

             

            🏆 I miejsce – Fabian Garncarz (kl. 2a)🥈 II miejsce – Aleksandra Nawrocka (kl. 2d)🥉 III miejsce – Hanna Wardanowska (kl. 1d)

             

            🌟 Wyróżnienia otrzymują:• Maja Szyjko (kl. 1a)• Filip Jackowiak (kl. 1d)• Ignacy Kaźmierczak (kl. 2c)

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym! 👏 Dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność oraz udział w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów i wielu wspaniałych przyjaźni każdego dnia! 💙

          • Konkurs :)

          • 📌 Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym troje  uczniów z klas ósmych uzyskało tytuł FINALISTY w konkursach organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie:
            🇵🇱 język polski 
            - Weronika Zięba 8c,
            🇬🇧 język angielski 
            - Alexandra Zielińska 8b,
            - Filip Pawłowski 8b.

            Gratulujemy 👏👏👏
            Mamy nadzieję, że dalej będziecie rozwijać swoje pasje językowe. Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach, ale już w szkole średniej 🍀


             

             

             

             

             

             

          • Zawody !

          • W dniu 10 czerwca 2026 r. na stadionie w Szczecinku odbył się finał wojewódzki w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych klas 7-8. 

            Uczeń naszej szkoły Kajetan Bogusz z czasem 1:30.47 wywalczył srebrny medal w biegu na 600 metrów. To drugi srebrny medal tego zawodnika w tym roku. 

            Kajtek zajął też drugie  miejsce w finale drużynowych biegów  przełajowych, które rozgrywane były w Gryfinie.

            Nasz kolejny zawodnik Jakub Jacyna z czasem 41.36 wywalczył brązowy medal na dystansie 300 m.

            Serdecznie gratulujemy.

          • Mistrzostwa Powiatu :)

          • Mistrzostwa Powiatu i Województwa w Festiwalu Sztafet

            19 maja 2026 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego w Festiwalu Sztafet w Barlinku. Nasza szkoła wystawiła reprezentacje dziewcząt i chłopców we wszystkich kategoriach. Największym sukcesem, bo zajmując I miejsce,  może pochwalić się sztafeta 4x100 dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci.

            Oto skład mistrzyń powiatu:

            Zuzanna Azarkiewicz

            Natalia Carewicz

            Maria Hapanowicz

            Zuzanna Prygoń

            rez. Amelia Dydyna

             

            Dziewczęta plasując się na  I miejscu, zakwalifikowały się na finał wojewódzki w Świnoujściu, który odbył się 02.06.2026.

            Na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego startowało 12 drużyn. Nasze dziewczyny biegły w drugiej serii, jak się później okazało z mistrzyniami województwa z Reska, gdzie były trzecie ale ostatecznie zajęły 11 miejsce.

             

            Gratulujemy osiągniętych wyników i w przyszłym roku liczymy na wyższą lokatę.

             

          • Konkurs :)

          • Laureaci Szkolnego Konkursu Plastycznego 
            klas  I  „Moje Miasto Myślibórz” :

            Hanna Zagórska
            Zofia Garncarz
            Iga Toboła
            Maria Kondracka
            Melania Saskowska 
            Oskar Kisielewski
            Hanna Skowron
            Mateusz Cymer
            Zofia Krukowska
            Hanna Wardanowska

            Gratulujemy!

            Sponsorami nagród są : Rada Rodziców SP3 oraz Urząd Miejski w Myśliborzu. Wystawę prac konkursowych można oglądać w Urzędzie Miejskim w Myśliborzu.

          • Innowacja ZAPOMNIANE SŁOWA dobiegła końca.  

          • Prezentujemy prace uczniów, którzy wkradli się w rzeczywistość  i świat, którego już nie ma. 
            SŁOWA - są inscenizacją dawnej rzeczywistości i dzięki SŁOWOM mamy do niej dostęp. 

            Może któraś z pań nosiła uploteczki, gdy ktoś smalił do niej cholewki?
            Może ktoś pamięta jak pisał w kajecie i jadł sznytkę chleba...
            Może ktoś w swojej komnacie planuje już wakacje.. 

            Gratulujemy i dziękujemy uczniom za przepiękną podróż w czasie.
            Organizatorzy

             

          • Konkurs :)

          • 📝 Mistrzowie Ortografii w klasach 4-8 w roku szkolnym 2025/2026:
            kl.4 👉Julia Kaput 4c
            kl.5 👉 Alicja Gąsior 5a
            kl.6 👉 Martyna Kochan 6a
            kl.7 👉 Błażej Kuczyński 7c
            kl.8 👉 Lena Matczak 8c.

            📚 Uczennice reprezentujące naszą szkołę w 71. Małym Konkursie Recytatorskim w Myśliborskim Ośrodku Kultury - etap gminny:
            🔹Martyna Ziółkowska 4b 👉 wyróżnienie 👏
            🔹Amelia Szydeł 6b.

            Gratulujemy wszystkim wymienionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów 🌞👏🥳

          • Projekt semestralny :)

          • Kreatywność moich uczniów w tworzeniu projektów semestralnych z języka angielskiego wciąż nie przestaje mnie zaskakiwać. Przedstawiam najciekawsze prace.
            oprac. Katarzyna Zimmer

             

          • Wycieczka w góry :)

          • „Idę w góry cieszyć się życiem…”

            W dniach 20 – 22 maja uczniowie klas 8a, 7c i 5c pod opieką sześciorga nauczycieli uczestniczyli w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej.
            Wyprawę rozpoczęliśmy o 5:00. Około południa byliśmy na miejscu i natychmiast udaliśmy się w góry, to znaczy wspięliśmy się wraz z przewodnikiem na Błędne Skały znajdujące się w Parku Narodowym Gór Stołowych. Przeciskaliśmy się tam między szczelinami, niekiedy bardzo wąskimi. Błędne Skały zostały stworzone w wyniku erozji i odprowadzania zwietrzeliny.Jako ciekawostkę przewodnik opowiedział nam, że w Błędnych Skałkach robiono zdjęcia do filmu „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

            Tego samego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Zobaczyliśmy tam ciekawe narzędzia, którymi kiedyś produkowano papier. Uczestniczyliśmy także w warsztatach czerpania papieru, prowadzonych zgodnie z tradycyjną techniką, powstałą w średniowiecznych Włoszech. Podczas zajęć wykonaliśmy kartki o różnych kształtach, z elementami roślinnymi.
            21 maja czekało nas wielkie wyzwanie – zdobycie najwyższego szczytu Gór Stołowych Szczelińca Wielkiego. Wstępem do niego były zajęcia w Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych w Kudowie Zdroju. Poznaliśmy tam historię wypiętrzania gór, ich florę i faunę. Wyposażeni w taką wiedzę ruszyliśmy na Szczeliniec Wielki. Na szczyt góry wchodziliśmy po 665 skalnych schodach. Po drodze można było spotkać wiele skał o fantastycznych kształtach, z których niemal każda ma swoją nazwę. Widzieliśmy skalne zwierzęta takie jak np.: Wielbłąd, Słoń, Kwoka, Małpa, Pies, Żółw oraz Tron Strażnika Gór. Przeciskaliśmy się przez Piekiełko i Diabelską Kuchnię. Od przewodnika usłyszeliśmy ciekawą legendę związaną ze Szczelińcem „O pięknej Emilce, jej ukochanym - murzyńskim księciu i okrutnym, mściwym Duchu Gór, Liczyrzepie”.

            Ostatniego dnia czekała nas jeszcze jedna atrakcja – zwiedzanie Kopalni Węgla Kamiennego NOWA RUDA. Poznaliśmy historię powstania pokładów węgla, zobaczyliśmy sprzęt górniczy i autentyczną dyspozytornię. Potem przeszliśmy z przewodnikiem podziemną trasę w sztolni LECH. Wyjechaliśmy stamtąd prawdziwą kolejką górniczą.

            Do Myśliborza dotarliśmy o 18;30 zmęczeni, ale zadowoleni. Ta wycieczka pozwoliła nam poznać piękny region Polski, sprawdzić swoje możliwości i zacieśnić więzi koleżeńskie.

             

          • Szkolny Konkurs Plastyczny

          • „Płyń z wiatrem jak Leonid Teliga”

            Z inicjatywy nauczycielek plastyki – p. Izabeli Kowalskiej oraz p. Elżbiety Sorokowskiej – odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem:

            „Płyń z wiatrem jak Leonid Teliga”.

            W konkursie udział wzięli uczniowie klas 4–7, prezentując niezwykle ciekawe i pomysłowe prace artystyczne.

            Laureaci konkursu:

            🥇 I miejsce – Julia Pleń kl. 7b
            🥈 II miejsce – Oliwia Komar kl. 6b
            🥉 III miejsce – Szymon Operacz kl. 7d

            Wyróżnienia otrzymali:

            • Marika Hamerla kl. 7a
            • Dorota Homel kl. 7b
            • Maria Bogucka kl. 6a
            • Zuzanna Pięciul kl. 7a

            Nagrody rzeczowe zostały wręczone podczas uroczystego apelu szkolnego przez dyrektora szkoły p. Romana Rutkowskiego oraz wicedyrektor p. Renatę Krysiak.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania artystycznych pasji!