• Wolontariat :)

Grudzień miesiącem wolontariuszy

Miesiąc grudzień obfitował w wiele wydarzeń, w które włączyli się wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Bądźmy razem”

Wolontariusze klas czwartych i piątych wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez panią prezes Teresę Kowalską, która przybliżyła im świat ludzi niewidomych i niedowidzących.

Przekazano zebrane przez społeczność szkolną środki czystości do Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. (zbiórka nadal trwa).

A 5 grudnia spotkaliśmy się, by sobie nawzajem podziękować za poświęcany czas, trud i wkład bezinteresownej pracy, bo  5 grudnia to święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie, dzień ludzi wspaniałych, dla których dobro drugiego człowieka jest celem nadrzędnym.

• Jarmark :)

Kochani w minioną sobotę odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Stanowisko Rady Rodziców naszej szkoły cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, dzięki czemu udało się zebrać rekordową kwotę 5 000 zł. 👏💪

A drzewko udekorowane przez opiekunów naszej świetlicy, zostało wyróżnione w konkursie na „najpiękniejszą choinkę” i otrzymaliśmy bon w wysokości 300 zł

Chciałabym podziękować  wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego Jarmarku: rodzicom i opiekunom, którzy upiekli przepyszne ciasta 🥮🧁🧁🥮🥧🍰, wszystkim osobom obsługującym stoisko, na swoich dwugodzinnych zmianach, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy osobiście zaangażowali się w przygotowania.

Nie mogę zapomnieć również o sponsorach, którzy wsparli nas finansowo lub rzeczowo:
            Firmie Maldrobud,
            Firmie Warzywa i Owoce,
            Norsesowicz,
            Sklepie Intermarche,
            Sklepie Marcelino P. Sylwia Król,
            Sklepie PSB Mrówka,
            Państwu Oldze i Tomaszowi Michalak oraz
            Panu Konradowi Szokaluk

Z całego ❤️ dziękujemy za waszą bezinteresowną ofiarność.🙏

Pragnę również złożyć podziękowania na ręce Księdza Pawła, który pożyczył nam maszynę do waty cukrowej, kiedy błyskawicznie rozeszły się przepyszne ciasta. Bóg zapłać 🙏

Szczególne podziękowania kieruję jednak do swoich koleżanek i kolegów z Prezydium Rady Rodziców. Marto, Asiu, Piotrku, Marku - bez Was i waszych współmałżonków to przedsięwzięcie by się nie udało. Jesteście wielcy! 😘 💪🔥👏💪🔥👏💪🔥

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i wsparli nasze działania.
            Zebrane pieniądze zasiły już fundusz Rady Rodziców SP3 i będą służyć całej społeczności szkolnej.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za ten magiczny czas i do zobaczenia za rok.

Przewodnicząca Rady Rodziców Sylwia Szokaluk

• Dzieci @sieci …

👉 8️⃣grudnia uczniowie z klas: 4b, 4c, 5d, 6b, 6c, 7c i 8b wraz z opiekunami oglądali w Myśliborskim Ośrodku Kultury przedstawienie pt." dzieci @sieci" przygotowane przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia.
            👉 Spektakl opowiadał o pokoleniu dzisiejszych młodych ludzi, którzy od najmłodszych lat wychowują się w środowisku medialnym. Aktywność internetowa dzieci bywa coraz bardziej ryzykowna, dlatego należy uczulać uczniów, uświadamiać i rozmawiać z nimi  o wirtualnym świecie,  i konsekwencjach czyhających w nim zagrożeń (cyberprzemoc. podszywanie się za kogoś). Przedstawienie przeniosło oglądających w świat przyjaźni i było cenną wskazówką, jak radzić sobie z przeciwnościami losu.

• Lekcja :)

• Uczniowie klasy IVa również świetnie się bawili na niezwykłej lekcji kleksografii 😁!!! Powstały naprawdę pomysłowe ilustracje, które odzwierciedlają bujną wyobraźnię naszych dzieci 😉. Nie zabrakło ciekawych historyjek, które odkryły metaforyczny sens obrazków.
                  W naszej szkole też może być fantastycznie!!! 🥰

• Schronisko :)

• W przedświąteczny wtorek uczennice klasy 6b udały się do miejscowego schroniska z psimi smakołykami."Psie tulisko" 🐕 mieści się przy PGKiM w Myśliborzu. Klasa 6b zainspirowana pomysłem Mileny ruszyła z pomocą swoim czworonożnym przyjaciołom. Wdzięczna Pani Magda oprowadziła uczennice po obiekcie i poopowiadała smutne psie historie.To była bardzo pouczająca akcja.Wy też pamiętajcie o swoich i nie tylko swoich psiakach. 💖🦮🐕‍🦺🐕💗

• Klasowe mikołajki w 6c.

• 🧑‍🎄🌲🧑‍🎄🌲🧑‍🎄🌲🧑‍🎄

Tego dnia nie zabrakło św.Mikołaja, magicznej atmosfery i oryginalnych prezentów, którymi zostali obdarowani uczniowie 🎁🎁🎁

• Grudzień miesiącem wolontariuszy :)

• MIKOŁAJKI c.d.

• Dnia 6 grudnia Mikołaj odwiedził pozostałe klasy 0 - lll oraz lV - Vlll .

Ekipa Św. Mikołaja w składzie: Wiktor Pacześny, Michał Cholewa, Paweł Martyniuk, Martyna Białecka i Julia Siewrók z radością wyruszyli z "Laponii" do naszych Milusińskich z SP 3 .

Opracowała: Izabela Kowalska

• Mikołajki w IV - Vlll

• Dnia 4 grudnia podczas godzin wychowawczych klasy zapraszały Mikołaja na swoje lekcje, aby rozdał upominki przygotowane przez uczniów na zasadzie losowania, a także przez rodziców i wychowawców. Mikołajem był uczeń klasy 8 a - Wiktor Pacześny, a śnieżynkami:

Antonina Kwaśna, Maja Wojtanowska oraz Natalia Chmielewska z klasy 8 b . Obdarowani bawili się wesoło. Dnia 6 grudnia ciąg dalszy Mikołajek w klasach młodszych. Dzieci czekają z niecierpliwością na Mikołaja. SU
            Opracowała: Izabela Kowalska

• Innowacja pedagogiczna :)

Klasa 3d w innowacji pedagogicznej "Ortograficzna zasada to dla nas prosta sprawa". Tym razem uczniowie poznali ponadczasowe "PUS-y" i wykonywali na nich zadania ortograficzne.

• Turniej ! :)

• Dnia 30.11.2023r. odbył się Gminny Turniej Sportowy im. Janusza Korczaka w Kierzkowie. Drużyna naszej szkoły wywalczyła 3 miejsce. Celem turnieju była promocja aktywnych form spędzania czasu oraz integracja środowiska szkolnego Gminy Myślibórz.