• Niech żyje bal !!!

• 20 stycznia uczniowie klas 0-III bawili się z Loczkiem Loczek Animator dla dzieci podczas balu karnawałowego. Loczek stanął na wysokości zadania i porwał wszystkie dzieci, które tego dnia wyglądały zjawiskowo, do szalonej zabawy. Oczywiście, wszystko to odbyło się dzięki wielkiemu wsparciu Rady Rodziców, której jeszcze raz bardzo DZIĘKUJEMY 💜❤

Fot. Foto TiP-TOP i SP3 -dziękujemy !

• ,,Szkolny konkurs ortograficzny dla klas II".

• W styczniu odbył się "Szkolny konkurs ortograficzny dla klas II".

Uczniowie zmierzyli się z zadaniami, które wyłoniły zwycięzców:

I miejsce Victoria Krysztofiak klasa IIb

II miejsce Zuzanna Azarkiewicz klasa IIa i Zofia Jarosińska klasa IIb

III miejsce Arkadiusz Buchla klasa IIc i Isabella Olejniczak klasa IIc

Gratulujemy wspaniałej wiedzy i znajomości zasad ortograficznych wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

• Dzień z Witaminką...

• 24 stycznia klasa 5a przeprowadziła w naszej szkole Dzień z Witaminką.

Uczniowie byli świetnie zorganizowani i przygotowani do zadania. Pytania były ciekawe a owoców i warzyw cała moc! Wystarczyło dla wszystkich odpowiadających.

Nie zabrakło uśmiechów i dobrej zabawy.

Klasa po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i wykonała je na 5+.

• Konkurs Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

• 28 stycznia br., w sobotę uczniowie naszej szkoły brali udział w Konkursie Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla kl.7-8 pod patronatem Ministerstwa Edukacja Narodowej, który został przeprowadzony w VI LO w Szczecinie.

Wcześniej odbył się etap szkolny polegający na napisaniu pracy na podstawie ustalonego wykazu książek.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu wypracowań zakwalifikowała do etapu okręgowego następujące osoby:

- Weronikę Dymek 8d,

- Karola Dzedzeja 7b,

- Oliwię Futymę 8b,

- Milenę Jabłońską 7b,

- Patrycję Steblewską 8c.

Wczorajsze zmagania polegały na napisaniu rozprawki a potem testu językowego.

Gratulujemy naszym uczniom odniesionego sukcesu i wytrwałości w przygotowywaniu się do konkursu. Trzymamy za Was i czekamy na dalsze wyniki.

Poloniści

• Dzień z Witaminką !

• We wtorek 17 stycznia klasa 5b zorganizowała dla wszystkich uczniów naszej "trójki" dzień z Witaminką. Uczniowie biorący udział w quizie mogli za prawidłową odpowiedź pokosztować zdrowych i pysznych owoców, za błędną był tylko orzech. Ale jak wiadomo, orzechy są bardzo zdrowe i mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, więc może w przyszłym roku będzie lepiej z dobrymi odpowiedziami...Towarzyszył nam tego dnia owocowy ludzik przygotowany przez Agatkę i Jej mamę. 🤩Cóż powiedzieć, było wesoło, kolorowo a przede wszystkim smacznie i zdrowo!!! 🍇🍉🍊🍋🍌🍍🥭🍎🍏🍐🍑🍒🍓🍈🫐🥝

• „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

• Klasa 2C, w ramach projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” zorganizowała sesje zdjęciowa.

Sesja nawiązuje do lektury pt. „Mania dziewczynka inne niż wszystkie”, w której jest opisane życie Marii Skłodowskiej - Curie.

• ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki"

• Klasa I c bierze udział w projekcie ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Książka, którą wspólnie przeczytaliśmy w klasie była o życiu Marii Skłodowskiej - Curie, pt.: ,,Mania dziewczyna inna niż wszystkie". Dzieci poznały historię noblistki i miały okazję przez jeden dzień być Marią oraz jej mężem Piotrem. Te chwile należało uwiecznić sesją zdjęciową

• Tradycje Bożonarodzeniowe

• Ubieranie choinki, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, łamanie się opłatkiem, przygotowanie 12 potraw wigilijnych, czy pozostawienie wolnego miejsca przy stole, to tylko wybrane tradycje , które przedstawiły klasy 1a i 3c w montażu słowno - muzycznym,, Tradycje Bożonarodzeniowe” dla uczniów klas 1- 3.