• 103. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dnia 11 listopada 2021r. w Myśliborzu odbyły się uroczystości upamiętniające Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poczet Sztandarowy naszej szkoły reprezentowali: Kacper Rutkowski 8b, Martyna Przybyło 8b i Karolina Letka 8a .

Głównym punktem uroczystości była msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele św.J.Chrzciciela w Myśliborzu. Następnie uczestnicy udali się na Rynek Miejski, gdzie Burmistrz MiG Myślibórz Pan Piotr Sobolewski wygłosił przemówienie. Złożono również wiązanki kwiatów przy obeliskach. Kolejnym punktem uroczystości była Sesja Rady Miejskiej oraz występy: SP Nr 2 w Myśliborzu i Chóru "Melodia" w Myśliborskim Ośrodku Kultury.

Opiekun SU - p.Izabela Kowalska

• Klasa 2 a!

• Dziś klasa 2a zdobywała na lekcjach wiedzę praktyczna. Lepienie prawdziwych pierogów to nie lada wyzwanie, ale też i frajda . Już rodzice wiedzą kto ulepi uszka na święta.

• Wycieczka klas 4 b i c !

• 26 października 2021r. braliśmy udział w wycieczce do Poznania.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Palmiarni, w której podziwialiśmy liczne okazy roślin. Potem udaliśmy się z przewodnikiem na Stary Rynek, gdzie udało nam się zobaczyć trykające się poznańskie koziołki. Następnie poszliśmy do Fary św. Stanisława, by ujrzeć piękne, barokowe wnętrze kościoła.

Po obiedzie i zakupie pamiątek kolejną atrakcją było Muzeum Pyry, w którym uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o tym warzywie. Wychodząc, otrzymaliśmy pieczonego ziemniaka, którego wcześniej przyprawialiśmy.

Na koniec naszego pobytu w tym uroczym mieście udaliśmy się do Muzeum Rogalowego, w którym dowiedzieliśmy się, jak tworzy się rogale świętomarcińskie i poznaliśmy legendę o św. Marcinie. To był dzień pełen wrażeń.

Mele i szczuny z klasa 4b i 4c.

• „Opatrunek na ratunek”

Nasza szkoła - poprzez działania wolontariackie - od kilku lat współpracuje z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” w Poznaniu i bierze udział między innymi w akcji „Opatrunek na Ratunek”.

Celem akcji jest zbiórka różnego rodzaju środków opatrunkowych, igieł, strzykawek, drobnego sprzętu i urządzeń medycznych, które są bardzo potrzebne w szpitalach misyjnych. W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Liczy się każdy bandaż, plaster, maść.

Tegoroczna akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, nauczycieli i ich rodziców.

Bardzo dziękujemy uczniom, wychowawcom i rodzicom klas 1-3, którzy bardzo aktywnie włączyli się w naszą akcję, uczniom i rodzicom klas 4-8 oraz wolontariuszom SKW „Bądźmy razem”

• Wycieczka klasy 6 b!

• Dnia 26.10.2021 wybraliśmy się do Parku Narodowego "Ujście Warty".

Jest to jeden z najcenniejszych pod względem ornitologicznym obszarów w Polsce. Przez lornetki i lunety oglądaliśmy ptaki wodne i błotne w ich naturalnym środowisku. Było bardzo dużo gęsi: Zbożowe, Białoczelne, Gęgawy oraz Czaple Białe, Bieliki, Czajki, Pliszki Żółte, Ohary, Koszyki. Ciekawie jest obserwować przyrodę.

Kl.6b

• Supersmyki w oddziałach zerowych !

• Dnia 26.10 do dzieci z oddziałów przedszkolnych przyszły w odwiedziny supersmyki. Są to bohaterowie książeczek: Olo, Fifi, Mela i Pola. Dzieci miały niespodziankę.

• Maseczki !

• Na terenie szkoły obowiązkowo nosimy maseczki.

Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju. Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki.

Aby przebywanie na terenie szkoły było bezpieczne, MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół.

Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły (rekomendowane maseczki chirurgiczne).

Obowiązek zakrywania ust i nosa wynika z z § 24 ust. 1 pkt 2d rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. z późniejszymi zmianami w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

• Wycieczka klasa 4 a !

• Klasa 4a odbyła dziś krótką wycieczkę do Muzeum Pojezierza Myśliborskiego.

Celem tej wizyty były przygotowane przez pracowników muzeum zajęcia o tematyce patriotycznej. Ciekawe zajęcia w formie zabawy edukacyjnej (escape - room) spodobały się uczestnikom. Dzieci brały udział z dużym zainteresowaniem, sprawnie rozwiązywały przygotowane łamigłówki.

Niektórzy zaskoczyli sporą wiedzą historyczną! Było wiele pytań i ciekawych dyskusji:)

• Wycieczka klasy 7 a !

• Polskie porzekadło głosi: "W piątek zły początek". Tymczasem piątek 22 października okazał się początkiem świetnej zabawy dla uczniów klasy 7a, którzy pod opieką pań Róży Furman i Aleksandry Partyńskiej wybrali się na wycieczkę do Gorzowa.

Celem był park trampolin. Instruktor podzielił klasę na dwie grupy. Jedna wybrała się do specjalnej hali, w której odbyła się rywalizacja lasertag (odmiana paintballa). Druga miała do swojej dyspozycji wszystkie trampoliny. Po godzinie nastąpiła zmiana. Obie grupy były bardzo zadowolone.

Dzieci świetnie się bawiły. Korzystały ze zjeżdżalni, grały na trampolinach w piłkę nożną i koszykową, wykonywały ćwiczenia akrobatyczne. To był miło i pożytecznie spędzony czas.

Uczniowie klasy 7a udowodnili, że młodzież lubi aktywne spędzanie wolnego czasu. Warto powtórzyć taki wyjazd, może na lodowisko.